Mi tehet a Tiszta Méhpempő a Koleszterin csökkentése érdekében?
A tiszta méhpempő több módon is hozzájárul a szív- és érrendszer egészségéhez, mérsékli a különböző szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát, erősíti a szívet, tágítja az ereket, valamint szabályozza az ütőerekben a vérnyomást.
A méhpempő tudományosan elismerten és igazoltan képes csökkenteni a rossz koleszterin és a triglicerid szintjét a vérben, illetve mérsékli ezek lerakódását az érfalakra. Ezáltal a friss méhpempő jelentősen támogatja az érelmeszesedés megelőzését is.
A méhpempő gátolja a lipidperoxidációt a szervezetben, melyért leginkább a 10-HDA-sav felelős a klinikai vizsgálatok szerint. A lipidperoxidáció csökkenése lehetővé teszi testünk számára, hogy több zsírt bontson le, mely számos egészségügyi előnnyel is jár, mint például az alacsonyabb szérum koleszterin-és trigliceridszint, és a különféle életmódból adódó megbetegedések megelőzése.
Egy japán kutatócsoport a méhpempő koleszterinszintre gyakorolt hatásait vizsgálta 16 önkéntes részvételével. A jelentkezők felének napi 6 gramm méhpempőt adtak 4 héten keresztül. Azoknál, akik kaptak méhpempőt az összkoleszterin és a kis sűrűségű lipoprotein (LDL) szignifikánsan csökkent azokhoz képest, akik nem kaptak méhpempőt. A HDL, vagyis a jó koleszterin szintje nem változott egyik csoportban sem, ahogy a triglicerid szintje sem.
A méhpempőbe található acetilkolinból képződő kolin a B-vitamin komplex tagja, lipotróp azaz zsírokat emulgáló hatású anyag, ezért elősegíti zsírok és a koleszterin gyorsabb felszívódását a szervezetben. A kolin táplálja az agysejteket, csökkenti a vér koleszterinszintjét.
A méhpempő azáltal, hogy nagymértékben képes csökkenteni a káros koleszterin szintjét, nagy szerepet játszik a szív kímélésében is. A tiszta méhpempő gátolja a vérrögök keletkezését, amik igen súlyos következményekkel járhatnak egyébként.